Trys patarimai, kaip tapti pranašesniu už konkurentus

Tiek gyvenime, tiek versle žmonės labiausiai bijo patirti nesėkmę, arba kitaip tariant – susimauti. Tai stabdo pradėti verslą ir padaryti proveržį jau veikiančiame versle. Apie tai, kaip tapti pranašesniu už konkurentus, lapkričio 22 d. „Versli Lietuva“ renginyje patarimais dalijosi patyrę pranešėjai. Išskiriame tris kertinius konkurencingumo versle požymius.  

 

Jeigu neturi tikslo, dirbi tam, kuris jį turi

 

Taip sako verslo konsultantas, „Turnaround Management Consulting“ vadovas Vitalijus Majorovas ir priduria, kad judėti pirmyn žmonėms trukdo klaidingas suvokimas, kas yra baimė, o kas yra tik nerimas. Labai dažnai turimos baimės yra tik nerimas, kuris nėra pagrįstas.  Paprastai nerimas yra nežinojimas ir nenoras išeiti iš savo komforto zonos. Įveikti nerimą padeda motyvai, kurie išveda iš komforto zonos ir skatina siekti tikslo.

 

Nebijoti būti drąsiems

 

„Viskas yra žymiai paprasčiau ir praktiškiau nei gali pasirodyti pasimokius verslo vadybos universitetuose ar prisiskaičius knygų. Niekada nėra vieno atsakymo, kaip daryti, todėl nereikia bijoti bandyti. Smulkieji verslininkai, kurie neturi daug pinigų, turi išskirtinę galimybę tai daryti, nes jie praktiškai neturi ką prarasti“, – sako Arūnas Matačius, inovacijų globalioms rinkoms kūrėjas ir inovacijų agentūros „One is Five“ bendraįkūrėjas. Jis pataria atsiriboti nuo daug ko, ką mokate ir esate įpratę daryti, nes versle sėkmę patiria tie, kurie galvoja kitaip nei kiti.

 

Būti pranašesniu, bet išlikti savimi

 

Išskirtinumas yra neabejotinas pranašumas versle, tačiau beieškant ryškesnių savo verslo požymių labai svarbu nenutolti nuo savitumo. Lina Kilimonytė UAB „Alisa Management Laboratory“ pardavimų konsultantė, atkreipia dėmesį, kad konkurentų veiksmai neretai gali iššaukti agresyvumą, t. y. norą juos pralenkti ir greitai reaguoti, tačiau tai nėra geriausias sprendimas. „Tokiais momentais labai gerai susimąstyti, o kuo mano verslas kitoks, kuo jis yra savitas ir sustiprinti šias savybes. Tai yra išskirtinumas išliekant savimi, tai neleidžia būti tokiu pačiu kaip kiti ir tai yra stiprus pranašumas prieš konkurentus“, – sako ji.

 

Renginio pranešėjų prezentacijas rasite čia

 

 VšĮ „Versli Lietuva“ informacija